Atrakcje turystyczne w okolicy Sielpi Wielkiej

Sielpia Wielka jest miejscowością turystyczną położoną w województwie świętokrzyskim. Jest to spokojna okolica, w której bez problemu odpoczniesz po całym roku ciężkiej pracy. Malownicze wzniesienia i liczne akweny wodne przyciągają w tę okolicę mnóstwo turystów z całej Polski.

Dodatkowym atutem tej miejscowości jest bogata baza noclegowa (Sielpia Wielka w Meteorze). Obiekty wypoczynkowe są bardzo zróżnicowane zarówno pod kątem standardu jak i ceny, dzięki czemu każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie.

Okolice Sielpi to doskonałe tereny do aktywnego wypoczynku. Znajdziesz tu dużą ilość ścieżek rowerowych, po których możesz bezpiecznie poruszać się z całą rodziną. Co kilkanaście kilometrów rozmieszczone są miejsca obsługi rowerzystów, na których możesz odpocząć i zregenerować siły przed dalszą podróżą. Nad zalewem Czarnej Koneckiej odpoczniesz na czystej plaży. W bezpośredniej okolicy znajdują się również wypożyczalnie sprzętu wodnego, dzięki czemu będziesz mógł poprawić swoją kondycję pływając na kajaku lub rowerku wodnym. Pamiętaj o bezpieczeństwie i przebywając na środku jeziora pod żadnym pozorem nie ściągaj kamizelki ratunkowej. W przypadku przewrócenia się kajaku może ona uratować ci życie.

W samej Sielpi jak i najbliższej okolicy znajduje się wiele atrakcji turystycznych. W centrum miejscowości możesz odwiedzić Muzeum Zagłębia Staropolskiego, w którym wystawiono bardzo ciekawe eksponaty metalurgii pochodzące nawet z końcówki szesnastego wieku. Największym zainteresowaniem cieszy się wielkie koło wodne, którego średnica przekracza osiem metrów. Nocując w Sielpi możesz wybrać się na wycieczkę objazdową po okolicznych miejscowościach. W Chęcinach czekają na ciebie okazałe ruiny zamku, w oddalonych o dziesięć kilometrów Końskich masz możliwość przespacerowania się po zabytkowym zespole pałacowo-parkowym, którego założycielem był kanclerz Małachowski, a w oddalonym zaledwie o trzydzieści kilometrów Zagnańsku rośnie majestatyczny, znany w całej Polsce dąb Bartek. Mnogość atrakcji sprawi, że podczas całego urlopu wypoczynkowego ani przez chwilę nie będziesz się nudził.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>