Malbork – piękno średniowiecznego zamku i nie tylko

Malbork jest miastem bardzo atrakcyjnym pod względem turystycznym. Nie brakuje tutaj zarówno zabytkowych obiektów architektonicznych, atrakcji przyrodniczych, jak i innych niosących możliwość dobrej zabawy. Nic zatem dziwnego, że miasto to jest każdego roku odwiedzane przez tysiące przybywających tutaj z całej Polski turystów pragnących w tak pięknej okolicy spędzić zarówno urlop wypoczynkowy, jak i pojedyncze weekendy.

Baza noclegowa Malborka nie może zatem narzekać na brak klientów – w niektórych miejscach na rok z góry należy rezerwować noclegi. Malbork posiada bowiem szeroką w tym zakresie ofertę, jednak niektóre hotele i pensjonaty są szczególnie oblegane przez przyjezdnych.

Wśród dostępnych tutaj atrakcji turystycznych pierwsze niewątpliwie miejsce zajmuje wybudowany z cegły, gotycki zamek warowny – Zamek Malbork. Zamek wielkich mistrzów krzyżackich zna niemal każdy. Tę zbudowaną z cegły fortecę otoczoną fosą większość z nas widziała w ekranizacji powieści Sienkiewicza. Zamek w Malborku jest jednym z najlepszych przykładów średniowiecznej architektury obronno-rezydencyjnej. Przez długi okres był siedzibą zakonu krzyżackiego. W roku 1997 zamek jest wpisany na listę UNESCO.

Kolejną atrakcją jest rzeka Nogat. Zorganizowane nad nią w sezonie letnim kąpielisko z plażą, przyciąga nie tylko turystów, ale i samych mieszkańców. Na wybrzeżu funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego z dostępnymi w ofercie łodziami i rowerkami wodnymi. Zwiedzanie miasta trasą przez rzekę jest niewątpliwie świetną alternatywą dla zwiedzania pieszego. Widok na Zamek Malbork z łodzi jest równie atrakcyjny, pozwala na obejrzenie zabytku z zupełnie innej perspektywy.

Wśród atrakcji turystycznych mających przyciągnąć turystów są również Dino Park i Jura Park, będące szczególnie ciekawymi miejscami dla najmłodszych przyjezdnych. Pierwszy z ich to park dinozaurów, drugi natomiast to sporych rozmiarów park linowy. W jednym i drugim rozrywki zaznają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Funkcjonują tutaj również szlaki turystyczne, szlaki rowerowe oraz piesze. Malbork jest zatem miastem świetnym na wycieczki zarówno dla osób lubiących zwiedzać, kochających niosące za sobą wiedzę historyczną wycieczki objazdowe, jak i dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Każdy znajdzie tutaj atrakcje odpowiadające jego wymogom i możliwościom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>