Muszyna aktywnie i przyrodniczo

Muszyna to miejscowość nieco mniej znana niż większa, położona w pobliżu Krynica-Zdrój, a mająca równie wiele do zaoferowania. Położona w dolinie Popradu z zasilającymi go potokami, Muszyna stanowi świetny punkt wyjścia dla wędrówek po Beskidzie Sądeckim. Wytyczone szlaki piesze oraz rowerowe prowadzą do ciekawych miejscowości oraz na szczyty otaczających miasteczko gór. Można także skorzystać ze spływu kajakowego lub pontonowego Popradem. Znaleźć w okolicy można unikatowe siedliska przyrody – staw Czarna Młaka z porastającą jego brzegi bagienną i torfowiskową roślinnością, rezerwaty: Las Lipowy Obrożyska, Hajnik oraz Żebracze. Zwiedzając je można się przekonać, jak wygląda pierwotna przyroda tych terenów, nietknięta ręką człowieka, z rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt. Wielbiciele przyrody odwiedzić powinni także ścieżkę ornitologiczną w Żegiestowie. Godna uwagi jest również największa w Polsce mofeta, czyli miejsce, gdzie wydobywają się wraz z podziemnymi wodami wyziewy gazów. Znajduje się ona w miejscowości Złockie.

Aktywnie spędzić czas w Muszynie można również korzystając z siłowni na wolnym powietrzu w Parku Zdrojowym Baszta czy też na urządzeniach do ćwiczeń dostępnych również w Ogrodach Zmysłów. Pełnią one funkcję rekreacyjną oraz wykorzystywane są we wspomaganiu rehabilitacji dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami i zaburzeniami poznawczymi. Innym miejscem lubianym przez wypoczywających w Muszynie jest centrum rekreacyjne na Zapopradziu z kompleksem basenów. Ponadto w wielu miejscach możemy skorzystać z takich atrakcji jak przejażdżki na quadach, łucznictwo i strzelectwo, park linowy, paintball, nauka jazdy konnej. Zimą dostępne jest lodowisko oraz rozległa stacja narciarska z wyciągami, zróżnicowanymi trasami oraz snowparkiem. Stoki są naśnieżane i oświetlane, a różnorodność tras i wielkość ośrodka sprawiają, że to jedno z najciekawszych w Polsce miejsc dla narciarzy, dobre również dla osób, które planują swój pierwszy kontakt z tym sportem. Jeżeli chodzi o noclegi (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,muszyna,0.html), Muszyna, podobnie jak choćby leżąca w pobliżu Krynica-Zdrój czy Tylicz, może pochwalić się ofertą bardzo zróżnicowaną. Można tu znaleźć schroniska górskie, pensjonaty i pokoje gościnne. Baza noclegowa składa się z obiektów w różnych standardach i z różnym wyposażeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>