Nadmorskie letnisko – Międzywodzie

Międzywodzie jest małą, ale za to malowniczą wsią letniskową nad Morzem Bałtyckim. Miejscowość leży na wschodniej części Wyspy Wolin w okolicach Półwyspu Międzywodzkiego. Międzywodzie jest znaną okolicą, w której znajduje się kąpielisko z plażą oraz dobrze rozwinięta baza wypoczynkowa (kliknij tutaj). Jest to oferta dla osób, które wolą wypoczywać w cichych i spokojnych kurortach nad Bałtykiem. Miłośnicy plażowania w tym miasteczku znajdą czyste plaże, akweny idealne do wędkowania i miejsce, gdzie w otulinie przyrody nadmorskiej będą mogli odpocząć. Zakątki Zatoki Kamieńskiej są miejscem, gdzie przebiegają trasy rowerowe i piesze. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas nad Morzem Bałtyckim, mogą wypożyczyć sprzęt wodny i wybrać się w okolicę zatoki na wodną wycieczkę.

Atrakcjami Międzywodzia są przede wszystkim plaża oraz przystań jachtowa i Woliński Park Narodowy. Przystań zlokalizowana jest przy Zatoce Kamieńskiej. Jest to miejsce, gdzie każdego ranka można podziwiać cumujące statki i jachty. Nad zatoką, można także spotkać rybaków, od których warto kupić świeżą rybkę złowioną w Bałtyku. W okresie letnich wakacji w przystani jachtowej można także zaopatrzyć się w wodny sprzęt. Dostępne są motorówki, rowerki wodne i kajaki – każdy znajdzie coś dla siebie. Woliński Park Narodowy (kliknij tutaj) jest przyrodniczą atrakcją okolic Międzywodzia. Park  położony jest na Wyspie Wolin, a jego powierzchnia wynosi około 11 tysięcy hektarów. Jest to jeden z najpiękniejszych i największych parków przyrodniczych nad polskim morzem. Najpiękniejszymi miejscami w Wolińskim Parku są nadmorskie klify z górą Gosań i Kawczą. Warto także pamiętać, że w wolińskich lasach można spotkać orła bielika.

2 comments

  1. Asia pisze:

    Nie byłam nigdy nad polskim morzem, a od zawsze było to moim marzeniem… W Międzywodziu jest podobno przepiękna plaża, więc w te wakacje na pewno się tam poopalam 😉

  2. Tereska pisze:

    Ja podobnie jak Pani, nigdy nie byłam nad morzem i w tym roku właśnie zdecydowałam się na to miejsce. Jestem zadowolona, dlatego polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>