Pomorze to nie tylko Bałtyk – Kwidzyn

Leżący niedaleko Malborka Kwidzyn to niezwykle urocze miejsce, z pewnością idealne na wypoczynek całej rodziny. Mająca swoją dość długą historię miejscowość, to możliwość obejrzenia wielu interesujących zabytków, a przede wszystkim możliwość wypoczynku w ciszy i spokoju. Każdy, kto zechce tutaj właśnie spędzić urlop, na pewno bez trudu znajdzie odpowiednio dopasowane do swoich potrzeb noclegi. Kwidzyn zalicza się do tych miejsc, gdzie jest ich bardzo wiele, a ich wyszukanie nie sprawia problemu. Można to zrobić, wpisując w okienko wyszukiwarki internetowej hasło: "noclegi Kwidzyn". Baza noclegowa z każdym rokiem się poszerza, tak samo jak wiele innych usług, z których korzystają turyści, co jest wynikiem rosnącego zainteresowania tym miejscem wśród wypoczywających.

Atrakcji w Kwidzynie jest bardzo wiele, z pewnością jednak na czołowym miejscu trzeba postawić zamek, a ściślej mówiąc zespół katedralno-zamkowy. Budowla zalicza się do leżących na tak zwanym Szlaku Zamków Gotyckich. W czasie prowadzonych tutaj wielu prac archeologicznych dowiedziono, że właśnie w Kwidzynie chowano mistrzów zakonu krzyżackiego, którzy nie dostąpili zaszczytu pochówku w Malborku. Obecnie można zwiedzać kryptę, w której znajdują się ich groby.

Jednakże zwiedzanie zamku to nie jedyna możliwość dla zainteresowanych wypoczynkiem tutaj. W miejscowości jest więcej zabytkowych obiektów, jak na przykład pałac Fermora, w którym obecnie mieści się jedna ze szkół. Interesujące są także zabytkowe spichlerze czy na przykład ruiny ratusza. Ponadto można podziwiać bardzo wiele zabytkowych kamienic, rozlokowanych w różnych częściach miejscowości.

Odwiedzając Kwidzyn bez problemu również można oddać się przyjemności odpoczynku nad wodą. Rzeka Liwa, nad którą leży miejscowości, jak również znajdujące się blisko jeziora umożliwiają wyszukanie dla siebie idealnego miejsca. Można nie tylko kąpać się, ale także bez problemu oddać się przyjemności uprawiania sportów wodnych, oczywiście w wyznaczonych do tego celu miejscach.

W okolicy Kwidzyna znajduje się bardzo wiele szlaków turystycznych, tak samo pieszych jak i rowerowych, które umożliwiają aktywne spędzanie czasu. Na uwagę zasługuje między innymi Szlak Kopernikowski, który prowadzi śladami słynnego astronoma. Podczas wędrówek można podziwiać przepiękną przyrodę, jak również oddać się przyjemności podziwiania wielu ciekawych miejsc, jak zabytkowe budowle, znajdujące się w pobliskich miejscowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>