Sielska atmosfera Białogóry

Białogóra to piękna i urokliwa wieś położona przy samej linii brzegowej województwa pomorskiego. Cechuje ją cisza i spokój oraz stosunkowo, w porównaniu z innymi nadmorskimi miejscowościami, małe zatłoczenie w okresie letnim. Nie wynika to jednak z jej niskiej atrakcyjności, a raczej ze skromnego jeszcze zaludnienia. Tutejsza baza noclegowa (noclegi Białogóra – www) nie jest bowiem szczególnie urozmaicona, posiada jednak wszystko to, czego turyście potrzeba. Ponieważ głównymi klientami Białogóry są rodziny z dziećmi, zainwestowano tutaj głównie w pola campingowe oraz różnego rodzaju domki letniskowe. Znajdzie się tutaj również kilka pensjonatów, jednak nie ma co liczyć na luksusowe, hotelowe noclegi. Białogóra bowiem nie słynie z luksusu, a raczej z sielskiej atmosfery.

Znanym ośrodkiem wypoczynkowym, funkcjonującym na terenie Białogóry jest świetnie wyposażony camping „Bryza”. Położony jest on malowniczo wśród tutejszych lasów liściastych, w niewielkiej odległości niecałego kilometra od plaży. Na jego terenie znajdują się zarówno dwu, trzy i czteroosobowe domki letniskowe, jak i sporych rozmiarów pole namiotowe. Do dyspozycji mieszkańców oddano tutaj zaplecze sanitarne, jak i wszelkie niezbędne przyłącza elektryczne. Ośrodek ten w okresie letnim każdorazowo ma pełne obłożenie, co świadczy niewątpliwie o jego atrakcyjności, jak i o tym, że Polacy nadal bardzo chętnie wybierają wypoczynek nad polskim morzem.

Poza tym niewątpliwie atrakcyjnym ośrodkiem, przyjeżdżający do Białogóry na swój letni wypoczynek turyści, mogą zamieszkać w jednym z kilku tutejszych pensjonatów. Jest to zdecydowanie opcja dla bardziej wymagającej klienteli. Funkcjonuje tutaj zatem piękny i malowniczo położony pensjonat „Mijamar”, usytuowany bardziej w centrum miejscowości pensjonat „Wittenberg” czy obiekt „Mikołaj”. Poza tym Białogóra dysponuje wieloma kwaterami prywatnymi. Tutejsza baza noclegowa nie jest zatem szczególnie imponująca, jednak zdecydowanie wystarczająca, jak na potrzeby sezonowych klientów. Każdego roku do Białogóry przybywają tysiące przyjezdnych, wśród których zdecydowana większość to pragnący odpoczynku urlopowicze, dla których miejscowość ta staje się oazą spokoju. Odbywające się tutaj w okresie letnim imprezy, mające przyciągnąć gości spełniają swoją funkcję, będąc przy tym nienachalną atrakcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>