Spokojny pobyt w Chłapowie

Zastanawiacie się, gdzie wybrać się na wakacje? Nie chcecie jechać do wielkiego przeludnionego miasta, ale też wyjeżdżać gdzieś, gdzie nie ma nic ciekawego? Najlepszym rozwiązaniem wyjazdowym jest wybranie miejscowości, która nie jest zbyt duża, ale też w której nie można się nudzić. Takie właśnie jest Chłapowo, mała wieś granicząca z Władysławowem.

Przyjazd tu to doskonały pomysł na spędzenie urlopu. Nocleg w Chłapowie nie jest problemem. Czeka tu nas szeroko rozwinięta baza wypoczynkowa. Jest tu parę pensjonatów, hoteli czy kwater prywatnych, w których bez problemu odpoczniecie.

Sam nocleg to nie wszystko, wakacje muszą być atrakcyjne. Oprócz pięknej piaszczystej plaży położonej u stóp stromego klifu, czeka na nas Wąwóz Chłapowski. Przechodząc przez niego można podziwiać unikalne gatunki roślin. Wąwóz powstał w wyniku działania wód spływających z Wysoczyzny do Bałtyku. Dla miłośników wysokości, Chłapowo przygotowało loty paralotnią. Z lotu ptaka można podziwiać piękne Wybrzeże Bałtyckie. Oprócz tego Chłapowo to wieś rybacka. Już na stałe w widok plaży wpisały się stojące na niej łodzie rybackie gotowe, by wypłynąć na szerokie wody. Wczesnym rankiem, gdy rybacy wracają z połowów można zakupić u nich świeżo złowioną morską rybkę. Plażą możemy dojść do Władysławowa, a stamtąd pociągiem dotrzeć na Hel. Tu czeka na nas fokarium oraz jedyna ośmiokątna latarnia morska.

Wiele jest ciekawych miejscowości nad naszym polskim Bałtykiem, ale z pewnością malownicze Chłapowo zasługuje na wyróżnienie. To idealny kierunek na wakacje dla wszystkich poszukujących pięknej przyrody oraz interesujących miejsc, a przede wszystkim odpoczynku i spokoju.

One comment

  1. Helka pisze:

    Bardzo spokojna okolica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>