Wakacyjne miasteczko w Skorzęcinie

Skorzęcin to niewielka miejscowość w Wielkopolsce [więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkopolska], w powiecie gnieźnieńskim, która latem ożywa wakacyjnym gwarem. W sezonie można powiedzieć, że funkcjonuje tutaj dodatkowe miasteczko, stanowiące turystyczną bazę wśród jezior i lasów. Ośrodek wypoczynkowy przyjąć może nawet kilka tysięcy osób jednocześnie, jeżeli chodzi o noclegi. Na plażę z okolicy, szczególnie w weekendy, przyjeżdża jeszcze więcej. Osoby lubiące wypoczynek nad jeziorem nie znajdą drugiego takiego miejsca. Na przestrzeni około 50 ha znajduje się urozmaicona baza noclegowa [oferty tutaj: www.meteor-turystyka.pl/noclegi,skorzecin,0.html], sezonowa infrastruktura, restauracje, sklepiki, bary, wypożyczalnie sprzętu i czynne do białego rana dyskoteki. Rodziny z dziećmi znaleźć mogą zaciszny kąt w jednym z letniskowych domków lub ośrodków wczasowych, a place zabaw, wesołe miasteczko, przejażdżki meleksami i boiska sportowe pozwolą zająć czas.

Atutem Skorzęcina, który zadecydował o jego popularności, jest plaża z płytkim zejściem do wody oraz czystą, przeźroczystą wodą. Zarówno brodzenie w niej, pływanie, jak i wyprawy kajakiem czy wodnym rowerem dają dużo frajdy. Oprócz głównej plaży nad jeziorem Niedzięgiel, jest także położone po drugiej stronie wypoczynkowego kompleksu jezioro Białe, mniejsze i mniej popularne. Jest ono także ostoją wodnego ptactwa, a więc wielbiciele dzikiej przyrody docenią możliwość wybrania się tam na spacer, najlepiej wcześnie rano.

W Skorzęcinie odbywają się regaty i zawody pływackie, działają wypożyczalnie różnego rodzaju pływającego sprzętu, można też skorzystać z rejsu po jeziorze. Ale wczasowicze mogą też wykorzystać malownicze leśne tereny do uprawiania innych dyscyplin sportowych, jak nordic walking czy bieganie. Dokoła znajdują się także trasy rowerowe, a jeśli nie mamy własnego pojazdu, to również możemy tutaj wypożyczyć jednoślad. Niepowtarzalne jest to, że to miejsce właściwie samowystarczalne. W letnim miasteczku mamy gdzie zjeść, kupić potrzebne rzeczy, bawić się będą i dorośli i najmłodsi. Jednocześnie podczas dłuższego urlopu można wybrać się na zwiedzanie mniej znanych zabytkowych kościołów i dworków w okolicy, do Gniezna, Poznania, innych miejscowości położonych na Szlaku Piastowskim w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Jeżeli chodzi o noclegi, Skorzęcin oferuje szeroką bazę, od pól namiotowych, cieszących się dużą popularnością, przez domki, pokoje, po hotele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>