HR miękki, HR twardy – czym tak naprawdę jest HR?

W każdej większej firmie musi być taki dział, dział, który jest łącznikiem pomiędzy kadrą kierowniczą, a pracownikami. HR, czyli zarządzanie zasobami ludzkimi, to ważna gałąź w każdej firmie. Dlaczego? Bo to od pracowników w dużej mierze zależy sukces firmy, dlatego ważne, by właściwie dobrać tych najlepszych, którzy wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem będą pracować na sukces firmy. I swój własny. Każdy dobry pracownik jest na wagę złota.

Rekrutacja, wstępna selekcja, rozmowy kwalifikacyjne, szkolenia, opracowywanie strategii rozwojowej każdego pracownika – tym zajmuje się tzw. HR miękki. HR twardy to już płace i sprawy kadrowe, urlopy itp., a więc opiera się on na zarządzaniu już zatrudnionymi pracownikami. Wszystko na podstawie obowiązującego w kraju prawa. HR miękki, czy HR twardy, który jest ważniejszy? Oba, ponieważ ważne jest i pozyskanie pracownika, i dbanie o jego rozwój.

Jak zostają wykradzione nasze dane z kart bankowych?

Praca w dziale HR wydaje się być prosta. Nic bardziej mylnego. Oprócz wiedzy i odpowiednich kwalifikacji trzeba wykazać się pewnym rodzajem inteligencji emocjonalnej, posiadać intuicję i zmysł obserwacji. Można powiedzieć, że HR-owiec to odpowiednik osoby odpowiedzialnej za casting w filmie. To właśnie osoba od castingu otwiera drzwi do sukcesu filmu. Podobnie pracownik HR, który wybiera najlepszych kandydatów, by później pokierować ich właściwą ścieżką. I dbać o nich, by nie myśleli o zmianie pracy…

Poprzedni post Zarabianie na blogu
Następny post Inteligencja emocjonalna – droga do sukcesu.

Dodaj komentarz