Czy w zawodzie księgowego dużo się pracuje?

ksiegowosc

Ludzie z założenia są jednak dosyć wygodni. Osoby naturalnie pracowite i zawzięte to takie wyjątki od reguły, bo człowiek zaczyna wysilać się ponad normę zwykle dopiero wtedy, gdy wie konkretnie, że coś na tym zyska, albowiem wtedy wizja sukcesu jest w stanie zminimalizować nawet skrajne zmęczenie. Ogólnie rzecz biorąc każdy wolałby jednak, by jego praca była stosunkowo łatwa, komfortowa i przyjemna. A czy taką pracą pochwali się początkujący księgowy? Jak dużo pracuje się w tym zawodzie, czy często zostaje się na nadgodziny i czy w tej pracy zdarzają się takie dni wolne, w których zupełnie nic nie trzeba robić?

Praca księgowego może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od konkretnego okresu w roku. Brzmi dość nietypowo, ale takie są fakty. W teorii nie jest to bowiem praca sezonowa, ale w praktyce wygląda to tak, że księgowość staje się bardzo mocno skomplikowana i złożona mniej więcej na samym początku roku. Wraz z nadejściem stycznia w biurach księgowych i rachunkowych panuje niewypowiedziana zasada „wszystkie ręce na pokład”. Urlopy nie są rozdawane, a pracownicy starają się raczej nie chorować, bo wiedzą, że czekają ich dnie, a czasem i tygodnie bardzo ciężkiej harówki.

Początek roku to w Polsce czas wykonywania wszystkich rozliczeń i załatwiania różnych spraw w Urzędach Skarbowych. Dla księgowych jest to okres wyjątkowo ciężki. Z tego względu w tych pierwszych miesiącach roku rzeczywiście nieraz muszą oni zostawać na nadgodzinach, a czasem wręcz zabierać pracę ze sobą do domu, byleby się z nią wyrobić, bo nie da się niestety przełożyć pewnych zadań na inny termin.

Ale oczywiście te „gorące okresy” występują wyłącznie sporadycznie, dlatego w pozostałych okresach w roku księgowy ma znacznie spokojniejszą pracę. Chyba nie istnieje zresztą taki zawód, który przez 365 dni w roku byłby super łatwy i przyjemny. W każdej pracy zdarzają się cięższe i prostsze okresy. Tak po prostu wygląda życie i nie da się niczego z tym zrobić.

Nie zapomnij też złożyć wizyty na portalu www.portfel.pl, gdzie możesz dowiedzieć się jeszcze więcej znakomitych informacji z biznesu i finansów.

Poprzedni post Jak zarabiać na Tik Toku? Poznaj 3 skuteczne sposoby
biznesmen Następny post Marketing internetowy- 5 powodów, dla których warto się go nauczyć!

Dodaj komentarz